Basen czy piłka

Każda z tych dziedzin sportu ma tyle samo zwolenników, co przeciwników. Są także przeciwnicy sportu w ogóle. W większości przypadków wynika to z braku kondycji i nadwagi. Zamiast próbować uprawiać sport i spędzać czas ze znajomymi, wolimy zamknąć się w domu i narzekać. Kobiety częściej niż mężczyźni, mają kompleksy by się rozebrać, więc jakiekolwiek wyjście na pływalnie odpada. Strój kąpielowy za dużo odsłania, więc wolimy omijać pływalnie szerokim łukiem.

Polubmy siebie

Właściwie mamy dwa rozwiązania. Możemy polubić siebie i wszystkie nasze niedoskonałości. Nie łudźmy się, nie ma osób, które w ogóle nie mają kompleksów. Ważne, aby je umiejętnie ukrywać i maskować. Możemy polubić wszystkie fałdki i blizny z dzieciństwa. Zwyczajnie możemy zaprzyjaźnić się z nimi. Jeśli nie umiemy albo nie chcemy pozbyć się ich, nie mamy innego wyjścia, jak tylko zaakceptować, to jakimi jesteśmy.

Zmieńmy się

Co jednak, gdy nie jesteśmy w stanie uznać własnych wad? Trzeba coś z nimi zrobić. Nie trzeba od razu zapisywać się do chirurga plastycznego, są bowiem łatwiejsze sposoby radzenia sobie z nadwagą. Powinniśmy zacząć zażywać tabletki na odchudzanie, które zmniejszą nasz apetyt. W dodatku, jeśli zmienimy przyzwyczajenia żywnościowe i zaczniemy uprawiać sport, rezultaty będą imponujące. Przede wszystkim powinniśmy uwierzyć w siebie i swoje możliwości. Odwaga i wiara w siebie to połowa sukcesu. Musimy uwierzyć, że jeśli dołożymy starań, nasza waga spadnie a my będziemy się cieszyć zdrowym wyglądem.

This article has 2 Comments

  1. Z nudów zaczęliśmy chodzić z kumplem na basen. Chcieliśmy lepiej wyglądać, żeby imponować dziewczynom. Moi znajomi zauważyli zmianę a koleżanki były zachwycone.

  2. Miałam niedowagę, więc mogłam sobie pozwolić na jedzenie tego na co miałam ochotę. Niestety tylko do pewnego momentu. Później jednak przestałam się mieścić w większość ubrań. Trzeba było wziąć się za siebie i zacząć coś robić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *