Nadwaga czyli problem XXI w.

Coraz więcej osób dotyka problem otyłości. Mają z tym kłopot zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Można wręcz napisać, ze jest to najgroźniejsza choroba XXI wieku. Wydawałoby się, że Polacy nie powinni mieć kłopotu z nadwagą. Badania dowodzą jednak, że cierpi na nią aż czterdzieści procent Polaków. Te dane mogą przerażać. Co więcej badacze ostrzegają, że liczba osób z nadwagą wzrośnie. Na ulicy można zaobserwować coraz więcej osób z nadwagą. Dotyka ona coraz częściej dzieci.

I co dalej?

Napisano wiele poradników, jak sobie radzić z nadwagą. Każdy kto zajmuje się problemem mógłby godzinami opowiadać na ten temat. Nie można jednak tego tematu zostawić na boku. Jest on ważny i należy nim się zająć w sposób zdecydowany. Nie można pozwolić, aby co raz więcej Polaków zmagało się z tą chorobą. Niesie ona bowiem za sobą negatywne skutki. Powoduje liczne choroby, jak choroby serca. Niewielu z nas, zdaje sobie sprawę z konsekwencji, jakie niesie ze sobą otyłość.

Ale jak?

Jeśli czujemy, że nasza waga drastycznie wzrasta. Nie powinniśmy tego bagatelizować. Należy czym prędzej udać się do lekarza, aby zbadał jego przyczynę. Być może konieczne będą tabletki na odchudzanie. Warto zareagować w porę, aby jak najmniej odczuwać skutki diety. Bowiem, pierwszym i podstawowym zadaniem będzie zmiana nawyków żywnościowych. Odchudzenie wymaga od nas silnej woli i determinacji w walce z nadwagą. Ostatecznością jest operacja, dlatego należy robić, co w naszej mocy, aby nie dopuścić do takiego stanu. Nie ma na co czekać.

This article has 2 Comments

  1. Hmm… Wielokrotnie próbowałem schudnąć by lepiej wyglądać. Były okresy, kiedy odmawiałem sobie przyjemności, nie jadłem słodyczy, a nawet odstawiłem piwko. Nie przyniosło to żadnego rezultatu.

  2. Bywały okresy, że chodziłem na siłownie, a nawet biegałem. Ale potem następował okres, kiedy byłem zmęczony. Zawsze znalazła się jakaś wymówka, aby nie ćwiczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *