Skutki długotrwałego stresu

Stres jest jednym z ważniejszych czynników, które powoduje liczne choroby. Stres może stać się jednym z czynników nadwagi. Wiele osób radzi sobie ze stresem za pomocą słodyczy i ciągłego podjadania. Przyzwyczajamy organizm, że w sytuacji kryzysowej zjemy batonika albo dwa.

Jak sobie radzić ze stresem?

W XXI w. nie jest możliwa bezstresowa praca. Nie pozbędziemy się stresu, jednak możemy się nauczyć z nim radzić i niwelować jego skutki. Dobrym rozwiązaniem jest sport. Powinniśmy zacząć uprawiać jakikolwiek sport. W trakcie treningu albo meczu zapomnimy o wszystkich problemach. To szansa, aby odpocząć i zrelaksować się. Zamiast wcinać kolejny kawałek pizzy, lepiej założyć wygodne buty i iść pobiegać. Jeśli mimo to waga nie spadnie, możemy wspomóc się tabletkami na odchudzanie. Gdy nasza waga wróci do normy, wzrośnie nasze dobre samopoczucie i poczujemy się pewniej. Będzie nam łatwiej przeciwstawiać się wszystkim negatywnym bodźcom, które otrzymujemy.

Stres przyjacielem

Paradoksalnie może się okazać, że stres stanie się naszym sprzymierzeńcem. Może stać się przyczyną zmiany trybu życia, większego dbania o siebie i swoje zdrowie. Naukowcy udowadniają, że świetnym rozwiązaniem jest joga. Jej ćwiczenie przeciwdziałają chorobom serca i depresji. Joga to możliwość odprężenia się i wyciszenia. Warto znaleźć sposób, aby choć na chwilę zatrzymać się i móc złapać głęboki oddech. Nie można dopuścić, aby stres górował nad nami, a nadwaga odbierała nam radość życia i ograniczała nasze życie towarzyskie.

This article has 2 Comments

  1. Odkąd ćwiczę i zażywam spalacze tłuszczu jest mi znacznie łatwiej. Lepiej się czuje, co wpływa na mój nastrój i dobre samopoczucie.

  2. Odkąd pamiętam miałem problemy z nadwagą. W szkole dzieci śmiały się ze mnie. Teraz widzę mnóstwo otyłych dzieci, kiedyś nadwaga była czymś nadzwyczajnym. Nikt nie chciał kolegować z grubasem. Gdy miałem doła wystarczyło kilka batoników i dobry humor powracał.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *